رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به‌مناسبت آغاز سال ۱۴۰۰ هجری شمسی، سال جدید را سال «تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها» نامگذاری کردند.

معظم له تاکید کردند : چه دولت کنونی و چه دولت آینده، باید با حمایت‌های همه‌جانبه‌ی قانونی، دولتی و حکومتی از تولید و رفع موانع آن، همت کنند که امسال جهش تولید به معنی واقعی تحقق یابد.

حضرت آیت الله خامنه‌ای  همچنین دربخشی از  بیاناتشان به مناسبت سال نو افزودند: اقتصاد ما با ظرفیت‌ها و قابلیت‌هایی که در داخل دارد یکی از شکوفاترین اقتصاد‌های منطقه می‌تواند باشد و می‌تواند یکی از شکوفاترین اقتصاد‌های دنیا حتی باشد.

ایشان همچنین گفتند: ما ظرفیت‌ها و امکانات فراوانی داریم و استفاده از این امکانات هم احتیاج به معجزه ندارد. مسئولان ذی‌ربط با احساس مسئولیت و همت بالا می‌توانند این مسائل راحل کنند؛ شرطش این است که یک مدیریت قوی وجود داشته باشد. مدیریت ضد فساد بر کشور حاکم باشد و یک برنامه جامع اقتصادی هم وجود داشته باشد.

رهبر معظم انقلاب اسلامی خاطر نشان کردند: اقتصاددانان معروف و در واقع درجه یک دنیا می‌گویند که اقتصاد ایران در میان اقتصاد‌های برتر دنیا در رتبه هجدهم است. آن‌ها می‌گویند اگر ظرفیت‌های استفاده‌نشده ایران، استفاده بشود اقتصاد ایران شش رتبه بالاتر می‌آید و به رتبه دوازدهم می‌رسد.

 برای تحقق شعار امسال می‌بایست با اولویت‌بندی موضوعات مختلف مرتبط با حوزه تولیدات ضروری مورد نیاز مردم با شناسایی موانع و همچنین پشتیبانی تولید در این حوزه اقدامات سریع و فوری انجام گیرد.